top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

אלו אופניים חדשים כדאי לרכוש בפחות מ2000 ש"ח

33.jpgכשהייתי בן 13 קיבלתי לבר המצווה שלי  במתנה , זוג  אופנים יפים עם כנפיים,  צופר שפעל על בטריות ופנס משוכלל בצבע ניקל  ובנוסף לכל אלה גם שלושה הילוכים שהיו ממוקמים בתוך הנאבה של הגלגל האחורי עם פטנט ייחודי  להחלפת ההילוכים שמוקם בידית האחיזה שעל הכידון-ממש גריפ-שיפט. 
 
לא היה מדובר באופניים יקרים אבל  לאף אחד שהכרתי   לא היו אופניים כאלה והם אכן הותירו על החברים רושם כביר אבל מבחינתי מה שהיה באמת חשוב זה מה שאמרו לי ההורים שלי:  "אלה אופניים שיוצרו באותו המפעל שמייצר את אופני ראלי".  אני כבר לא זוכר את השם שהופיע על המדבקה  שהוצמדה לשלדה אבל זה  שהאופניים יוצרו במפעל ראלי היה מאוד חשוב  בעיני ואפשר לי להשוויץ בפני כולם. 
 
הרבה לא השתנה מאז ולשם המותג יש עדיין כוח והשפעה גדולה על כולנו  אבל לאמיתו של דבר כשמדובר ברכישת אופני כניסה שעולים כאלף חמש מאות ₪ בלבד, אין יותר מדי חשיבות לבחירת  האופניים על פי שמם בלבד. כיום נכנסים לתמונה פרמטרים רבים נוספים.
 
 כיום ייצור אופניים סדרתי אינו משימה קשה מידי כיוון  שהטכנולוגיה מצויה בידי יצרנים רבים והייצור בפועל של מרבית  שלדות האופניים מתבצע באותם מפעלי הענק  שמייצרים שלדות במזרח הרחוק (טיוואן, סין, תאילנד, מאלזיה, והודו ). כל משווק יכול להזמין שלדות אופניים עם כל שם מותג שבו יחפוץ ואיכות האופניים  נמדדת בעיקר על פי איכות השלדה שהיא בד"כ דומה כאשר מדובר ברמת מחירים זהה. ההבדלים העיקריים ניכרים  באיכות האביזרים שבהם מצוידים האופניים ובאיכות ההרכבה והשירות שלו תזכו בחנות השכונתית או בחנות היבואן שמפיץ אותם בישראל.
 
לפני שנמשיך וניכנס להשוואות, כדאי לשים לב לעובדה שכיום בעידן האינטרנט והתקשורת החברתית יש עוד כמה פרמטרים חשובים שיש להתחשב בהם בבואנו לרכוש אופניים –ולא חשוב באיזה מחיר. כך למשל מומלץ להקשיב להמלצות של רוכבים אחרים שרכשו מוצרים דומים לשלכם. אלה  ישמחו לספר לכולם באמצעות   ה"רשת" עד כמה האופניים שהם רכשו   הם טובים אך במידה והם מאוכזבים מאיכות המוצר או מאיכות השירות שלו זכו הם ישמחו עוד יותר לספר על זה לכל מי שרק יהיה מוכן לשמוע . יש אתרים שמדרגים את איכות  האופניים שמוצעים לכם - תקדישו גם להם כמה דקות ואם מדובר באתר רציני אז אל תתעלמו מההמלצות. 
 
 
34.jpg
אופני הרים שנמכרים בישראל במחיר שנע סביב 1500 ₪ הם בדרך כלל אופניים שמצוידים בשלדת אלומיניום בסיסית, בבולם זעזועים קדמי בסיסי עם יכולת שיכוך של 80 עד 100    מ"מ   ובמעצורי "וי-ברייקס". 
 
אנחנו בחרנו להציג בפניכם שלושה זוגות אופני הרים של שלושה יבואנים שונים על קריטריונים דומים ושעל פי הנתונים שהוצגו בפנינו הם בהחלט מעניקים תמורה נאותה לכסף.
 
KHS  עלית 150
הם אופני הרים שיצאו לשוק בשנת 2011 עם מזלג אחורי קשיח  (ללא בולם זעזועים אחורי) שמצוידים בשלדת אלומיניום, במוט כידון ומוט כיסא שגם הם עשויים מאלומיניום, כמו גם בבולם קדמי של חברת  "SUNTOUR " עם יכולת שיכוך של 100 מ"מ, האופניים מצוידים גם במערכת הילוכים עם 24 הילוכים מתוצרת חברת "שימנו" ברמת "אסרה", בחישוקי אלומיניום כפולים עם נאבות אלומיניום ושחרור מהיר ובבלמי דיסק מכניים.
היבואן-חברת מוטו-אופן , נתניה
המחיר לצרכן ?  1750 ₪  
TREK 3500  
חברת   C.T.C  מרשפון  שמייבאת לישראל את  מותג האופניים המוכר   TREK מציעה לרוכבים המתחילים בשטח את  אופני TREK 3500  שמוצעים לצרכן הסופי תמורת   1450 ₪ בלבד.  
 
 האופניים ממודל 2012   מצוידים בשלדת : ALPHA SILVER,מאלומיניום 6061;  וב-21  הילוכים מבית היוצר של שימנו  (SHIMANO TX35 / EF-51;) כמו גם בבולם קדמי: SUNTOUR  M-2025, 63 מ"מ; ובחישוקי אלומיניום: BONTRAGER 550   
  
 
GT- AVALACHE 3.0  
ברשת חנויות רוזן ומינץ תוכלו לרכוש תמורת 1500ש"ח את אופני ההרים   AVALACHE 3. 0  GT  שמצוידים בשלדת אלומיניום   מסדרת 6061, ובבולם קדמי מתוצרת SUNTOUR  מאלומיניום עם יכולת שיכוך של 100 מ"מ .  
 
אופני הGT מצוידים גם במעבירי הילוכים של שימנו SL-M310  RAPID FIRE  ובמעביר אחורי גם הוא של "שימנו "אבל מסדרת OLIVIO עם שמונה גלגלי שיניים שמעניקים לרוכב אפשרות להשתמש ב 24 הילוכים. האופניים מצוידים גם בחישוקי אלומיניום ובצמיגי מקסיס מובסטר, ובזוג פדלים קלים ודקים ובאביזרי שחרור מהיר.
 
אז מה כדאי לקנות?
כפי שנאמר מלכתחילה שלושת דגמי האופניים הללו נותנים תמורה טובה לכסף . לשלושתם שלדות אלומיניום בסיסיות ומזלג אחורי קשיח. לשלושת הזוגות גלגלים שבנויים מחישוקי אלומיניום כפולים ואביזרים בסיסיים דומים.   אופני ה- TREK 3500  מצוידים במערכת הילוכים בת 21 הילוכים בלבד והבולם הקדמי שלהם מוגבל לתנועה של 63 מ"מ בלבד שזה אומר שיכולת השיכוך שלהם בדרכים קשות מוגבלת לעומת הבולמים בעלי יכולת השיכוך של 100 מ"מ בהם מצוידים שני המתחרים האחרים. יחד עם זאת, מוצעים אופניים אלה לצרכן הסופי במחיר הנמוך ביותר  שהוא 1450 ₪.
 
ה -GT  לעומת זאת, מצוידים בשלדת אלומיניום מתקדמת ובמערכת הילוכים של שימנו  ברמה איכותית יותר מזו של הTREK  . אופני הKHS  מסדרת עלית 150 מצוידים בשלדה טובה יחסית מסדרת העלית, הם נאים ומצוידים בגלגלי אלומיניום  קלים ובמערכת  בלמי דיסק מכניים, מה שמסביר אולי מדוע הם גם היקרים ביותר מבין השלושה. 
35.jpg
 
 לפיכך אם המחיר עומד מול ואין לכם כוונה לדלג מעל לסלעים ובולדרים בסינגלים של מצפה מודיעין ,  לכו על ה-TREK . אם איכות הרכיבה והבלימה חשובים לכם ו300 שקלים לא עושים לכם את ההבדל , לכו על הKHS  , בטוח שתהינו מהם! ואם אתם כמותי , אז לכו על ה  AVALACHE – של GT .  אני אוהב את הצורה והמבנה של השלדה שלהם ועבור 1500 ₪ תקבלו תמורה טובה לכסף, יכולת סבירה בתנאי שטח קשים וגם אופניים עם שם מותג שיקל עליכם למכרם כשרצו לעבור לרמה הבאה. תתחדשו! 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg