top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מחנה אופניים של עצמאות בקבוצת אקו טים

20.jpgיום שישי, 6 למאי בשעה 15:00 התכנסו 18 רוכבי ורוכבות הקבוצה לפתיחת מחנה האימונים. האימון עובר בחלקו במסלול שכבר מוכר ונמצא בתחומי רכיבות "הבית" וחלק אחר שאינו מוכר לרוכבים. זהו המחנה הראשון של הקבוצה הצעירה, בת החצי שנה בה חברים מגוון רוכבים רחב -מרוכבים תחרותיים ועד לרוכבים/ות שהחלו את דרכם ברכיבת כביש ממש יחד עם הקבוצה. התרגשות, לחץ ודריכות הופיעו למחנה יחד עם רוב המשתתפים, שכן המסלולים והעומס הגופני של 2 ימי אימון ברצף חדשים להם ויחד יוצרים גם את האתגר, הכיף.

עוד כמה עיכובים של התארגנות אחריהם, תדריך לאימון ולמחנה ויוצאים לדרך. היציאה היא מחנות האופניים סיגמא בצומת מגידו, אל ההקפה של האימון שכוללת בתוכה מישור, גבעות וירידות. עם רוח חזקה בגב, החימום נפתח בקצב גבוה  במבנה קבוצתי של 2 טורים בצד ימין ורכב ליווי מאחור. ממש עם הק"מ הראשון, נשבר המעביר האחורי לעירן שנאלץ לסיים את המחנה איך שהוא התחיל וזה לאחר מאמצים רבים בכלל לשחרר לחץ בעבודה ולהגיע לאימונים.

ביום הראשון, התמודדנו בעיקר עם רוח פנים חזקה אבל הנוף של סוף האביב יחד עם השמש הנעימה הזכירו לנו שזו תקופה קלאסית לאימונים. את 3 השעות של הרכיבה כולם מסיימים. לאחר מערך מתיחות אותם העביר רוכב בקבוצה שהינו קצין אימון גופני בחיל הים, ניגשים לארוחה קלה של פשטידות סלטים ועוגה אותם הכינו הרוכבים. החלק המסכם של היום, היה הרצאה מקצועית קצרה של המאמן. בהרצאה, עברנו שוב על טכניקות רכיבה בקבוצה ועל דגשי בטיחות. החלק השני עסק בתחום המנטלי ובו, ראינו סרטונים בהם מייקל ג'ורדן, רוז'ה פדרר ולאנס ארמסטרונג מציגים את האמונה והדרך שלהם על חשיבה חיובית והשגת מטרות בספורט.

את האימון השני שיצא ביום שבת בבוקר, פתחנו עם רגליים עייפות והחלטה לשדרג בהקדם את האוכף של האופניים. לאחר חימום קבוצתי, מתחלקים לתתי קבוצות בהם מעלים קצב לקטע הדרך מצומת גולני אל צומת אלומות שמעל הכנרת. לאחר הפסקה ותצלום קבוצתי, יוצאים לחצי השני של היום בו מגיעים גם לכנרת. על מנת להתאים את האימון לכל רמות הרוכבים, אפשרנו לרוכבים לעשות את כל העליה ולאחרים חצי ממנה. מעבר לכל ההתרגשות של מסלול חדש והמחנה, הצטרף לאווירה גם גשם חזק שליווה אותנו דווקא בקטע הירידה אל הכנרת. בחלק של הטיפוס חזרה ביער שוויץ הרטיבות של הגשם כבר מתחלפת עם הזעה, תחת השמש שעלתה חזרה. בדרך אל מחלף זרזיר, עושים עוד תרגיל בקבוצות קטנות ובו שוב הרוח מזכירה לנו מי חזק יותר ולאחריו החלפות ב 2 טורים קבוצתיים אל הסיום בצהריי שבת עם קרוב ל 4 שעות אימון וחיוך שעולה לצד תחושות כאב ממכרות.

בסך הכל, היו בהחלט קשיים מנטלים ופיזיים אותם העמידו המסלולים עצמם שנעשו ברצף יום אחרי יום ולצידם תנאים מזג אוויר לא צפויים אשר העצימו את ההצלחה של הרוכבים שעמדו באתגר. תחושה של עצמאות אישית לצד יום ההולדת ה 63 של המדינה ליוו את הסיום המוצלח של מחנה האימונים.

מאת: רועי שפרון

 

 

 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg